Nápověda prima+

Nabídka a dostupnost obsahu na prima+

Dostupnost jednotlivých videí, tj. zejména filmů a epizod pořadů jak dramatických, tak i ostatních (dokumentárních, zpravodajských, publicistických, zábavních atp.) (souhrnně dále jen “pořady”) se řídí licenčními podmínkami plynoucími ze smluv s poskytovateli těchto pořadů a filmů.

Z pohledu toho, jaká práva má prima+ k jednotlivým filmům a pořadům, je můžeme rozdělit do tří základních kategorií.

Pořady vlastní tvorby

Jedná se o pořady, které byly vyrobeny v produkci FTV Prima a vztahují se tak na ně neomezená distribuční práva.

Typicky se jedná o pořady jako ZOO, Slunečná, Dobré zprávy, Hořký svět, Policie v akci, Partička, Sedm schodů k moci, Půlnoční zpověď atp. Tyto pořady najdete na platformě prima+ vždy a můžete je sledovat téměř odkudkoliv.

Výjimky, kdy obsah tohoto typu nemusí být dostupný bez omezení (zejména pokud jde o časovou dostupnost) jsou následující:

  • Pořad vznikl na základě výrobní licence dříve existujícího formátu. (Polda, Prostřeno!, Česko Slovensko má talent, Máme rádi Česko, Černé vdovy atd). V takovém případě bývají pořady dostupné po omezenou dobu a pouze na území ČR.
  • Pořad vznikl za použití materiálů třetích stran. Mezi takové patří například vybraný obsah CNN Prima News obsahující agenturní zpravodajské reportáže
  • Pořad je omezenou dobu primárně součástí nabídky placených tarifů (typicky Prima ORIGINALS a „předpremiéry“) a není tak pro neplatící, nebo neregistrované uživatele platformy dostupný.
  • Pořad vznikl dlouho před rozšířením služeb pro poskytování obsahu na internetu a nelze zpětně uzavřít dodatky smluv se všemi držiteli práv, případně s jejich dědici.

Pro sledování pořadů z vlastní tvorby vám obvykle bude stačit tarif prima+ FREE.

Výjimkou mohou být epizody těchto pořadů, když je na prima+ nabízíme jako předpremiéru, to znamená když je na prima+ můžete zhlédnout dříve, než je vysíláme na našich TV kanálech. V takovém případě budete potřebovat placený tarif prima+ LIGHT, nebo prima+ PREMIUM.

Pořady akviziční - akvizice pro online archiv prima+

Pro tyto pořady jsme nakoupili práva k distribuci na našich online platformách, kde jsou následně dostupné obvykle za poplatek v rámci konkrétních tarifů předplatného prima+, méně často zdarma v rámci tarifu prima+ LIGHT.
Licenční omezení k těmto pořadům jsou většinou jak časová, tak místní. Nejčastěji tedy tyto pořady najdete na platformě prima+ jen po omezené období a lze je sledovat pouze na území České republiky. Příkladem takových pořadů bývají zahraniční i tuzemské seriály, filmy, dokumenty nebo obsah pro děti.

Pro sledování akvizičních pořadů pro online archiv prima+ budete obvykle potřebovat tarif prima+ LIGHT nebo prima+ PREMIUM.

Pořady akviziční - akvizice výhradně pro TV vysílání

Práva k pořadům, které jsme od našich akvizičních partnerů získali pro šíření v rámci standardního televizního vysílání, velmi často umožňují následnou navazující distribuci v online prostředí. To znamená, že po odvysílání na některém z našich televizních kanálů, může být pořad po omezenou dobu dostupný ke zhlédnutí ještě online na platformě prima+.

Tato doba bývá poměrně krátká, v rozmezí 7 až 30 dní. Nejčastěji je tento obsah dostupný po dobu 7 až 14 dní po odvysílání v TV, a to pouze na území ČR.

Typickým příkladem takových pořadů jsou dokumenty odvysílané na kanále Prima ZOOM, zahraniční seriálová tvorba, filmy, nebo převzaté zpravodajské a publicistické pořady z kanálu CNN Prima News.

Pro sledování akvizičních pořadů po odvysílání v TV vám obvykle bude stačit tarif prima+ FREE.

 

Související s

Byl pro vás tento článek užitečný?

Počet uživatelů, kteří toto označili za užitečné: 67 z 176

Máte další otázky? Odeslat požadavek