Nápověda prima+

Jaké připojení k internetu musím mít pro plynulé přehrávání videa?

Přehrávače videa na prima+ (na stránkách primaplus.cz, v mobilní aplikace prima+, v HbbTV prima+ i v aplikacích prima+ pro chytré TV Samsung, LG a Android TV), jsou vybaveny funkcí adaptivního streamování videa

Z pohledu kvality přehrávání videí je této souvislosti rychlost a plynulost internetového připojení zásadní. Pro nejlepší a nejkvalitnější přehrávání videa doporučujeme, aby rychlost vašeho připojení byla minimálně 3,6 Mb/s (0,45 MB/s), optimálně ale až 6,0 Mb/s (0,75 MB/s) pro přehrávání videí ve Full HD kvalitě (1080p).

Zejména uživatelům s tarifem prima+ PREMIUM, kteří mají dostupné přehrávání ve vysoké kvalitě, proto doporučujeme, aby prověřili, že jejich připojení odpovídá výše uvedeným požadavkům pro rychlost připojení k internetu. K ověření rychlosti můžete zdarma využít např. službu nettest.cz.

Tip:  Pokud např. ve vaší domácnosti sdílíte internetové připojení v jednu chvíli s více členy domácnosti, může docházet ke "krádežím konektivity" mezi různými zařízeními. Tzn., že jiný člen domácnosti může ve stejný moment využívat kapacitu vašeho internetového připojení do té míry, že pro sledování videa na prima+ ve stejný moment nezbývá dostatek kapacity.

 

 


Mohlo by vás také zajímat

Chci sledovat tituly v kvalitě HD. Jak mám postupovat?

Byl pro vás tento článek užitečný?

Počet uživatelů, kteří toto označili za užitečné: 100 z 171

Máte další otázky? Odeslat požadavek