Nápověda prima+

Chci sledovat tituly v kvalitě HD. Jak mám postupovat?

Většina titulů a živé vysílání na prima+ je k dispozici ke sledování ve vysokém rozlišení. Pokud to umožňuje nastavení vašeho účtu a rychlost vašeho internetu je dostatečná, budou se automaticky přehrávat v nejvyšší dostupné kvalitě. 

Abyste mohl/a sledovat videa v HD, či Full HD kvalitě, je třeba, aby byly splněny tyto podmínky:

Uživatelský účet prima+

Dostupnost kvality videa se liší v závislosti na tarifu, který máte na svém účtu prima+ aktivovaný. Výběr tarifu je zcela na vás, sledovat celá videa ze základní nabídky v kvalitě SD můžete už s bezplatným tarifem prima+ FREE.

Pokud chcete videa sledovat v kvalitě Full HD (1080p), je třeba zvolit tarif prima+ PREMIUM.

Dostupnost jednotlivých kvalit videa v závislosti na úrovni uživatelského účtu je zjednodušeně zobrazena v následující tabulce.

Videa na vyžádání na prima+

mceclip0.png

Živé vysílání kanálů na prima+

mceclip1.png

Dostatečná rychlost internetového připojení

Přesvědčte se, že vaše internetové připojení je dostatečné pro přehrávání videa ve vysoké kvalitě. Jako optimální rychlost připojení doporučujeme aspoň 6 megabitů za sekundu. Více o kvalitě připojení pro kvalitní a plynulé přehrávání videa se můžete dočíst v článku Jaké připojení k internetu musím mít pro plynulé přehrávání videa na počítači?.

Zařízení s dostatečným rozlišením

Ujistěte se, že zařízení, na kterém chcete přehrávat video ve vysoké kvalitě, má dostatečné rozlišení obrazovky (monitoru nebo displeje) a že takové rozlišení zobrazení je na tomto zařízení povoleno a nastaveno. Rovněž je dobré zkontrolovat, že je zařízení správným způsobem zapojeno (např. za použití kabeláže o dostatečné přenosové kapacitě, tj. např. správný typ kabelu HDMI).

Nastavení videopřehrávače

Videopřehrávače na prima+ podporují automatický výběr kvality videa v závislosti na kvalitě vašeho internetového připojení a s ohledem na váš uživatelský účet. Pokud chcete mít jistotu, že je video přehráváno v nejvyšší možné kvalitě, ujistěte se, že v nastavení přehrávače je kvalita videa nastavena na volbu “Auto”.

 


Mohlo by vás také zajímat

Jaké připojení k internetu musím mít pro plynulé přehrávání videa na počítači?

Jak můžu šetřit data (datové připojení) při sledování videa na prima+?

Co je funkce adaptivního streamování videa?

Jak se přepíná kvalita videa?

Byl pro vás tento článek užitečný?

Počet uživatelů, kteří toto označili za užitečné: 26 z 49

Máte další otázky? Odeslat požadavek