Nápověda prima+

Co je funkce adaptivního streamování videa?

Přehrávače videa na prima+ jsou vybaveny funkcí adaptivního streamování videa. To se týká většiny zařízení, na kterých je prima+ dostupná (webové prohlížeče, mobilní aplikace prima+ pro Android a Apple, aplikace prima+ pro chytré TV Samsung, LG a Android TV/Google TV). Výjimkou je HbbTV aplikace prima+, kde se kvalita videa přepíná jen ručně.

Adaptivní streamování znamená, že přehrávač průběžně detekuje dostupnou rychlost připojení a tomu automaticky přizpůsobuje přehrávání tak, že zvolí nejvhodnější kvalitu videa pro váš typ uživatelského účtu. Pokud je kvalita připojení dostatečná, zvolí nejvyšší možnou kvalitu videa (s ohledem na váš tarif prima+). Pokud ale kvalita připojení dostatečná není, může se stát, že bude zvolena nižší kvalita a dojde ke snížení kvality obrazu.

Doporučujeme proto zejména uživatelům s aktivním placeným tarifem prima+, kteří mají dostupné přehrávání ve vysoké kvalitě, aby prověřili, že jejich připojení odpovídá doporučeným požadavkům pro rychlost připojení k internetu. K ověření rychlosti můžete zdarma využít např. službu nettest.cz

 


Může vás také zajímat

Chci sledovat videa v nejvyšší kvalitě. Jaké mám možnosti?

Jak můžu šetřit data (datové připojení) při sledování videa na iPrima.cz?

Jak se přepíná kvalita videa?

Byl pro vás tento článek užitečný?

Počet uživatelů, kteří toto označili za užitečné: 19 z 30

Máte další otázky? Odeslat požadavek