Nápověda prima+

Co je to HbbTV a co je HbbTV aplikace prima+?

HbbTV (Hybrid Broadcast (televizní vysílání) Broadband (internet) TV) je technologie pro chytré televize kombinující televizní vysílání (televizní signál) a přenos dat po internetu v rámci jednoho zařízení - televizoru. V Česku se pro tuto technologii někdy využívá také termín “hybridní vysílání”.

Technologie HbbTV sjednocuje výrobce přijímačů a vysílatele s cílem, aby interaktivní služby byly v televizorech různých značek a divák nemusel při nákupu televizoru hledat, která služba bude na TV fungovat a která ne. Tuto univerzálnost má zaručit funkce HbbTV.

Narozdíl od aplikací pro chytré TV, které musíte nejdříve na svou TV instalovat z aplikačního obchodu výrobce vaší televize, pro používání HbbTV potřebujete pouze mít svou chytrou TV podporující HbbTV připojenou k internetu, přičemž uživatelský zážitek je v obou případech srovnatelný.

Aplikace prima+ pro HbbTV je tedy služba využívající tuto technologii, kdy bez ohledu na značku a model vaší TV, můžete prima+ sledovat jednoduše zmáčknutím červeného tlačítka na svém dálkovém ovladači.

Byl pro vás tento článek užitečný?

Počet uživatelů, kteří toto označili za užitečné: 57 z 158

Máte další otázky? Odeslat požadavek