V tomto článku se dočtete:
Pokud jste si jisti tím, že rychlost vašeho připojení běžně odpovídá doporučeným hodnotám, a přesto máte problémy s přehráváním videí, je pravděpodobné, že váš poskytovatel internetu může používat takzvanou agregaci. Agregace se obvykle uvádí ve tvaru 1 : N, kde N značí další počet počítačů, se kterými linku pro připojení k internetu sdílíte. Má-li tedy například vaše připojení rychlost jeden megabit za vteřinu a agregaci 1 : 10, může se stát, že při maximálním využití linky získáte pouhou desetinu rychlosti, tedy 0,1 megabitu za vteřinu. To pak negativně ovlivní kvalitu přehrávání videí.
Dalším důležitým parametrem je stabilita připojení. Pokud není připojení dostatečně kvalitní, dochází ke ztrátě tzv. packetů. To se pak negativně projevuje na době odezvy. Průměrná doba odezvy by neměla být větší než 80 ms a neměl by být velký rozdíl mezi jejím minimem a maximem. Pokud je tento rozdíl větší (například minimum 20 ms a maximum 100 ms), dochází pravděpodobně ke ztrátě packetů, a to může nepříznivě ovlivnit plynulost přehrávání. Dobu odezvy si můžete otestovat ZDE.
Často se rovněž stává, že v domácnostech, kde internetové připojení sdílí větší počet členů domácnosti, si členové domácnosti "kradou" konektivitu tím, že ve stejný čas využívají datově náročné služby (např. jiné videoportály jako Stream.cz, Youtube.com, online hry, nebo stahování velkých souborů z online úložišť).
Komentáře
0 komentářů
K článku není možné přidávat komentáře.